ФБИ на РАЈСКИОТ ОСТРОВ на Епстајн: Тука се случувале НАЈОДВРАТНИТЕ НЕШТА (ВИДЕО)

По самоубиството на Џефри Епстајн, ФБИ извршиле претрес на неговиот приватен рајски остров, во склоп на истрагата по неговата смрт.

На островот Литл Сент Џејмс пристигнале голем број агенти на ФБИ, како и неколку нуркачи. Дел од нив ги претресувале возилата, а други влегле во вилата.

Епстајн го купил овој остров во 1998 година за 8 милиони долари, а истиот припаѓа на Девствените Острови.

Токму на овој остров, без жителите на соседните острови да бидат свесни, во вилата на Епстајн се случувале грозни нешта, за кои сега се открива дека вклучувале и сексуална злоупотреба на малолетни лица.

Според некои, тука се движеле познати лица од џетсетот, модели на Викторијас Сикрет, како и милионери. Многумина од нив доаѓале со приватни летови, кои се паркирале во дворот на вилата. Сведоците тврдат дека често гледале малолетни девојки како влегуваат на имотот. Се спомнува и дека дури и Бил Клинтон најмалку 27 пати учествувал на ваква забава.

Прочитајте и...  Како „обичен смртник“: Португалскиот претседател фотографиран додека чека ред во маркет (ФОТО)

Дури и приватниот авион на Епстајн има провокативно име – Лолита Експрес.

Освен овој, тој купил и еден од соседните острови. Многумина од жителите на Девствените Острови ги нарекувале двата имота на Епстајн „педофилски дувла“ и и ден-денеска ги сметаат за мрачни точки.

Истрагата на ФБИ ќе даде поконкретни резултати што таму се случувало.

https://www.youtube.com/watch?v=W92dnkrgvC0

Прочитај повеќе

Андоновиќ: По трговијата и пандемијата, Хонгконг следна причина за студена војна меѓу САД и Кина

Слободен печат

МВР: 126 лица не ја почитувале забраната за движење во полициски час

Слободен печат

Дали оваа земја има најдобра стапка на смртност од коронавирусот?

Слободен печат

Д-р Јовев: Свеста за донаторство кај нас не е голема, пациентот го очекува живот со нормални активности

Слободен печат

Невидена гужва за влез во Скопје (ФОТО)

Слободен печат

Бразил: Водечките медиуми во земјата нема да ги следат неформалните обраќања на Болсонаро

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Европска поддршка за македонскиот филм – професионално усовршување на младите и афирмираните филмски работници

Слободен печат

Шилегов: Добро утро Скопје, oва е твојот нов булевар АСНОМ (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Разговор со д-р Андонов: Белите мантили спасуваат животи и со дарување крв

Брнабиќ: Србија нема да ја затвори границата за црногорските граѓани

Слободен печат

Полуподморница – нова туристичка атракција во Охрид

Слободен печат

Анализа: Секторот за забава ќе изгуби 160 милијарди долари поради кризата од пандемијата

Слободен печат