Фатиме Фетаи: Секој кој се огрешил пред законот мора да одговара, никој не е недопирлив - Слободен печат

Фатиме Фетаи: Секој кој се огрешил пред законот мора да одговара, никој не е недопирлив

Секој кој се огрешил пред законот мора да одговара, никој не е недопирлив, рече предмалку специјалната јавна обвинителка, Фатиме Фетаи, во изјава за медиумите пред судот пренесува Алсат.

Фетаи додаде дека евентуална индивудуална одговорност на еден од обвинителите во СЈО, не смее да биде изговор за да се заборави целокупниот криминал направен изминатиот период. Тимот на СЈО продолжува со својата работа, рече Фетаи.

Видео: Алсат-М.тв

Прочитајте и...  Собранието го донесе Законот за изменување и дополнување на Советот на јавни обвинители

Прочитај повеќе

Врвот на МВР утринава решава како ќе се разделат последните 4.000 пасоши

Мирослава Бурнс

Џафери: Да ги направиме изборите свечен ден

Хакери ја нападнаа хрватската нафтена компанија „ИНА“

Слободен печат

Николовски: Промена на Устав или брзи реформи и членство во ЕУ за промена на Договорот од Преспа

Слободен печат

Кина и Јапонија одложуваат важни настани поради коронавирусот

Слободен печат

Дали плаќате со пари или картичка? Еве што не тера да трошиме

Слободен печат

Остави Коментар

8 + 14 =

Прочитај повеќе

Николовски: Правниот тим на ВМРО-ДПМНЕ ќе го разгледа донесувањето на Законот за ЈО

Слободен печат

На Водно викендов изречени 76 казни за непрописно паркирање

Слободен печат

Британските болници преземаат нови мерки – подготовка за можна епидемија на коронавирусот

Слободен печат

Зеќири: Отворени сме за предизборна коалиција со албански партии

Слободен печат

Југозападниот дел од Гевгелија денеска седум часа без струја

Слободен печат

Имаме 536 пожарникари помалку од законските потреби

Слободен печат