Фатиме Фетаи: Секој кој се огрешил пред законот мора да одговара, никој не е недопирлив – Слободен печат
ВестиМакедонија

Фатиме Фетаи: Секој кој се огрешил пред законот мора да одговара, никој не е недопирлив

Секој кој се огрешил пред законот мора да одговара, никој не е недопирлив, рече предмалку специјалната јавна обвинителка, Фатиме Фетаи, во изјава за медиумите пред судот пренесува Алсат.

Фетаи додаде дека евентуална индивудуална одговорност на еден од обвинителите во СЈО, не смее да биде изговор за да се заборави целокупниот криминал направен изминатиот период. Тимот на СЈО продолжува со својата работа, рече Фетаи.

Видео: Алсат-М.тв

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close