Фатиме Фетаи: Јас сум обвинителка, а не осомничена за да ме претресуваат – Слободен печат
ВестиМакедонија

Фатиме Фетаи: Јас сум обвинителка, а не осомничена за да ме претресуваат

На враќање од паузата околу 13 часот ме застана полицаецот и соопшти дека не можам да влезам без да бидат извршени проверки во мојата ташна, вели Фетаи.

Обвинителката Фатиме Фетаи на влегување во зградата на СЈО била запрена од полицаецот кој се повикал на наредба од шефицата Катица Јанева, дека сите вработени ќе бидат претресувани пред да влезат и излезат, потврдува таа за ТВ24 додавајќи дека се спротивставила на оваа одлука.

-Јас сум обвинителка која работи во оваа институција веќе четири години, а не осомничена за да ме претресуваат на секое влегување и излегување. На враќање од паузата околу 13 часот ме застана полицаецот и соопшти дека не можам да влезам без да бидат извршени проверки во мојата ташна. Тој се повика на наредба која денеска била дадена од шефицата Катица Јанева, изјавила Фетаи за ТВ 24.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close