ФАТЕН НА ДЕЛО: Американски дрон забележан на руската граница (ФОТО)

Aмерикански безпилотен авион (дрон) е забележан во близина на руската граница како ја нагледува областа Донбас и црноморското крајбрежје на Русија.

Руското министерство за одбрана повеќе пати од Вашингтон бараше да го прекинат надгледувањето во близина на границата на Русија, но војската на САД тие барања ги игнорира.

Како што објави „Плејн радар“, „Глобал хаук“ полетал од Италија, па потоа прелетал преку Грција, Бугарија, Романија и Украина.

Потоа се доближил до Крим, за потоа да се врати по истата рута во базата во Италија.

Прочитајте и...  Николоски од Прилеп: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи увоз додека не се откупи домашниот тутун

Прочитај повеќе

Хоти ги замоли пратениците во косовското Собрание да гласаат за измените на буџетот

Слободен печат

Заев од Кавадарци: Секоја година ќе ги зголемуваме платите на здравствените работници и соработници до 10 отсто

Слободен печат

РЕКОРДЕН БРОЈ ЗАБОЛЕНИ: Флорида потврди 11.458 новозаразени со коронавирусот

Слободен печат

Николоски: Референдумска излезност на 15 јули за обнова на Македонија

Слободен печат

Прва жртва од коронавирус во Малешевијата

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Стапија во сила новите уставни амандмани во Русија

Слободен печат

Четворица новозаразени од коронавирусот во Кичево

Слободен печат

Богојески од Крушево: Очекувам сите крушевчани без разлика на нивната политичка припадност да гласаат за Македонски концепт

Слободен печат

Автомобил влетал во група демонстранти на автопат кај Сиетл, две жени повредени (ВИДЕО)

Слободен печат

Јанушев од Петровец: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги зголеми платите за 25 отсто, пензиите за 20, а ќе ја намали невработеноста под 10 отсто

Слободен печат

Земјотрес од 5,5 степени го погоди Таџикистан

Слободен печат