Фатен крадец на Бит-пазар, украденото вратено на сопственикот

Фото: МИА

Денеска полициски службеници од Полициска станица Бит-пазар го лишиле од слобода Р.Б. (64) од Скопје, во врска со кривично дело „кражба“, извршена на 21.7.2021 во продажен објект на подрачјето на Бит-пазар.

Кај приведениот е пронајдено украденото и вратено на оштетената Н.Д.(23).

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Видео на денот