Фантастична најава на новите „галактикоси“ - Слободен печат

Фантастична најава на новите „галактикоси“

Новиот реновиран состав на Реал Мадрид во кој Флорентино Перез вложи 300 милиони евра конечно ќе го има дебито на фудбалскиот терен. Новите „галактикоси“ во 2 часот по полноќ ќе играат против Баерн Минхен како дел од подготовките за новата сезона.

Дебито на Реал Мадрид во кој главна ѕвезда на тимот е Еден Азар е едно од најисчекуваните во Шпанија и поради тоа тиражната „Марка“  на фантастичен начин го најави натпреварот кој ќе се игра во Хјустон.
Натпреварот се игра точно 50 години по стапнувањето на човекот на Месечината.

„Ноќ без сон“ е големиот наслов на насловната страница на „Марка“.
„Во ноќта на 20. кон 21 јули 1969 година, луѓето на цела планета не спиеја очекувајќи го спуштањето на човекот на Месечината. Денеска, 50 години подоцна, никој нема да спие во пресрет на првиот меч на Реал со новиот „галактикос“ Азар. И тоа во Хјустон“, пишува „Марка“ на насловната страница.

На НРГ стадионот на кој настапува НФЛ тимото на Хјустон тексанс, се очекуваат 70.000 навивачи кои ќе го проследат дебитантскиот настап за Реал Мадрид на Еден Азар, Лука Јовиќ, Ферлан Менди, Родриго, Едер Милитао.

 

Прочитај повеќе

Хабиб нема да се бори со Мекгрегор за помалку од 100 милиони долари

Слободен печат

Толедо: Со нетрпение го очекувам дебито за Вардар

Слободен печат

Клоп направи многу, но никој не е како сер Алекс

Слободен печат

Исповед на српски кошаркарски репрезентативец: Хрват ме спасуваше од глад

Слободен печат

Германски експерт за допинг: Се сомневам во Надал

Слободен печат

Каква понуда за Хамилтон: 100 милиони долари за две години  

Слободен печат

Остави Коментар

eight + 16 =

Прочитај повеќе

Мекгрегор: Секоја будала која сака може да се бори со мене

Слободен печат

Во дербито на Западот, Леброн подобар од Харден и Вестбрук (ВИДЕО)

Слободен печат

Мекгрегор за 40 секунди го нокаутира Серон и влезе во историјата (ВИДЕО)

Слободен печат

Златен медал за Божиноска на карате турнирот во Самобор

Слободен печат

Елмас сè почесто на клупата, Наполи „тоне“, солзи на „Сан Паоло“ (ВИДЕО)

Слободен печат

ЕП: Карачиќ ја одведе Хрватска, но и Шпанија во полуфиналето! (ВИДЕО)

Слободен печат