Фантастична најава на новите „галактикоси“ - Слободен печат

Фантастична најава на новите „галактикоси“

Новиот реновиран состав на Реал Мадрид во кој Флорентино Перез вложи 300 милиони евра конечно ќе го има дебито на фудбалскиот терен. Новите „галактикоси“ во 2 часот по полноќ ќе играат против Баерн Минхен како дел од подготовките за новата сезона.

Дебито на Реал Мадрид во кој главна ѕвезда на тимот е Еден Азар е едно од најисчекуваните во Шпанија и поради тоа тиражната „Марка“  на фантастичен начин го најави натпреварот кој ќе се игра во Хјустон.
Натпреварот се игра точно 50 години по стапнувањето на човекот на Месечината.

„Ноќ без сон“ е големиот наслов на насловната страница на „Марка“.
„Во ноќта на 20. кон 21 јули 1969 година, луѓето на цела планета не спиеја очекувајќи го спуштањето на човекот на Месечината. Денеска, 50 години подоцна, никој нема да спие во пресрет на првиот меч на Реал со новиот „галактикос“ Азар. И тоа во Хјустон“, пишува „Марка“ на насловната страница.

На НРГ стадионот на кој настапува НФЛ тимото на Хјустон тексанс, се очекуваат 70.000 навивачи кои ќе го проследат дебитантскиот настап за Реал Мадрид на Еден Азар, Лука Јовиќ, Ферлан Менди, Родриго, Едер Милитао.

 

Прочитај повеќе

Мекгрегор: Секоја будала која сака може да се бори со мене

Слободен печат

Во дербито на Западот, Леброн подобар од Харден и Вестбрук (ВИДЕО)

Слободен печат

Мекгрегор за 40 секунди го нокаутира Серон и влезе во историјата (ВИДЕО)

Слободен печат

Златен медал за Божиноска на карате турнирот во Самобор

Слободен печат

Елмас сè почесто на клупата, Наполи „тоне“, солзи на „Сан Паоло“ (ВИДЕО)

Слободен печат

ЕП: Карачиќ ја одведе Хрватска, но и Шпанија во полуфиналето! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

4 × 5 =

Прочитај повеќе

Прва лига: Работнички подобар од Куманово, Кожув рутински

Слободен печат

„Пет од пет“: Шпанците ги решија и Австријците! (ВИДЕО)

Слободен печат

Агуеро тресе мрежи, два гола не се доволни за шампионска трка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Каземиро за триумф на Реал, „магична“ асистенција на Јовиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Слободен печат