Фантастичен стајлинг на Маргот Роби! Фармерки што им стојат на сите (ФОТО)

Фармерките во стилот на 70-те се апсолутен хит, а Маргот Роби успеа совршено да ги искомбинира. Фотографирана е во Њујорк каде што се наоѓа поради промовирање на новиот филм на Тарантино („Once Upon a Time In Hollywood“), каде и таа е еден од главните ликови.

Profimedia

Таа ги искомбинира фармерките со широки ногавици, заедно со класичен црн џемпер на „Шанел“ и високи потпетици во истата боја.

Profimedia

Овој модел на фармерки ласка на сечија фигура. Доколку се борите со неколку килограми плус, длабокиот струк ќе ги сокрие недостатоците, а должината одлично им прилега на сите висини.

Доколку случајно се двоумите во кој тип на фармерки да вложите пари оваа есен, одговорот е токму во фармерките кои ги избра познатата глумица.

Прочитајте и...  Пет фризури за оваа есен: Добредојдовте назад 60-ти! (ФОТО)

Русите локни на актерката исто така совршено се склопија во целата модна приказна. Ова е одличен пример за еден совршен стајлинг, класика која нема грешки.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат