Фантастичен меч на „Џузепе Меаца“ со три пресврти и седум голови! (ВИДЕО)

Еден одличен натпревар исполнет со дури седум голови на стадионот „Џузепе Меаца“ во Милано екипата на Интер славеше против Фиорентина со 4:3 во рамките од второто коло во Серија А.

Многу среќно уште од третата минута водеа „виолетовите“ со погодокот на Куаме, а израмни Мартинез со еден прекрасен погодок за израмнување. Уште еден доказ зошто Барселона толку многу го посакува потписот на аргентинскиот интернационалец.

„Неро-аѕурите“ од 52 минута беа во позитива после автоголот на Чекерини, а потоа гостите беа тие кои што направија целосен пресврт со погодоците на Кастровили и Киеза, и на двата гола асистент беше Рибери.

Но, и трет пресврт се случи на овој дуел, Интер го скрши отпорот на гостите за две минути благодарение на Лукаку и Д`Амброзио за прв триумф на „неро-аѕурите“ во нивниот прв меч сезонава.

Прочитајте и...  Пике: Лео, издржи уште една година, ќе дојдат нови луѓе во Барса!

На претходните три средби од саботната програма: Торино-Аталанта 2:4, Каљари-Лацио 0:2 и Сампдорија-Беневенто 2:3.

Поврзани вести

Биелса му верува на Македонецот: Алиоски пред нов договор со Лидс!?

Слободен печат

ВИДЕО: Имаше негатива од 6:0, 4:0, но на крајот триумфираше!

Слободен печат

Репрезентативецот Ѓуроски прв стрелец во победата на Аликанте

Слободен печат

Сè е во знакот на „Ел Класико“: По 245 пат Барса против Реал!

Слободен печат

ВИДЕО: Фантастични Алиоски и Лидс против Астон Вила, хет-трик на Бамфорд!

Слободен печат

ВИДЕО: Чурлинов со првите минути сезонава во Бундеслигата!

Слободен печат

Остави Коментар