Фановите во неверување: Дизајнерката Вера Венг во 71-та година изгледа неверојатно! (ФОТО)

Луѓето не можат да веруваат дека славната дизајнерка Вера Венг е родена во 1949 година, откако сподели неколку фотографии од карантин со своите следбеници на Инстаграм, кои останаа без здив.

Нејзините фотографии кои ги сподели на Инстаграм станаа вирални и на Твитер, каде луѓето не можат да веруваат дека е во 71-та година.

„Што пие, крв од еднорог? Нереално!“, напишал корисник на Твитер.

„Таа е родена во 1949“, е само еден од многуте комнтари во неверување.

Прочитајте и...  „Смета дека парите може подобро да се потрошат“ - Принцот Вилијам не дозволува семејството финансиски да му помага на Хари!

Прочитај повеќе

Првиот возач на автомобил во светот била жена, возела 106 километри со брзина до 40 км на час

Слободен печат

Детали од дневникот на Мајкл Џексон: Стравувал дека ќе го убијат, посакувал бесмртност и 20 милиони долари неделно

Слободен печат

Овој домашен спреј против комарци неверојатно делува, а се прави само од две состојки

Слободен печат

„Ролинг Стоунс“ најавија реиздание на албумот од 1973-та, пристигнуваат и три досега необјавени песни

Слободен печат

Билките и фенг шуи: Некои ни носат среќа, други богатство, трети љубов…

Слободен печат

Што сè може да ја оштети вашата коса, а не сте свесни за тоа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Која е разликата меѓу парфем, тоалетна и колонска вода?

Слободен печат

Многумина велат дека не успеала да го преболи Винсент Касел: Моника Белучи откри како изгледал нивниот брачен живот

Слободен печат

За што се можете да го употребите шампонот за коса?

Слободен печат

„Смета дека парите може подобро да се потрошат“ – Принцот Вилијам не дозволува семејството финансиски да му помага на Хари!

Слободен печат

Најуникатниот рибен ресторан на светот (ВИДЕО)

Слободен печат

Танди Њутн го прокоментира односот со Ток Круз: Беше доминантен и се плашев од него на снимањата

Слободен печат