6 C
Скопје

Фановите тераат сеир со Мората по поништените три гола (ФОТО)

Алваро Мората го предводеше нападот на Јувентус во дербито против Барселона, но шпанскиот напаѓач ќе настојува што побрзо да го заврши натпреварот.

Мората беше една од светлите точки на Јувентус во поразот од 0:2, оствари ретко виден потфат – постигна хет-трик но сите три гола му се поништени поради офсајд.

Интересно е што ова не му е прв пат судиите да му поништат три гола поради офсајд на еден натпревар, во сезоната 2016/17 кога настапуваше за Реал Мадрид постигна три непризнати гола на Лас Палмас.
Навивачите немаа милост кон Мората и му удрија сеир на Шпанецот на социјалните мрежи.

 

Прочитајте и...  Официјално: Леброн и Дејвис остануваат во ЛА Лејкерс!

Поврзани вести

Нејмар останува во ПСЖ само доколку дојде Меси!?

Слободен печат

Ристовски би можел да ја продолжи кариерата во Русија!

Слободен печат

Навивачите на Реал го најдоа „виновникот“ за лошата сезона!

Слободен печат

Македонецот на „Стемфорд Бриџ“: Алиоски не се плаши од Челси!

Слободен печат

МЗТ Скопје и Работнички ќе играат во Бања Лука!

Слободен печат

Сејдини: Приоритет до билетите за следење на ЕП да имаат сите медицински лица!

Слободен печат

Остави Коментар