Фановите разочарани од дрскоста на Мадона: Кралицата никогаш не доцни, но и не наплаќа 600 долари за седиште

Настапите на Мадона на турнејата Мадам X често почнуваат со повеќе часови доцнење. Многу нејзини фанови се незадоволни, а еден дури и ја тужел, бидејќи смета дека се работи за кршење на договорот.

Во тужбата се наведува дека продавачот на влезниците одбил да му рефундира повеќе од 1.000 долари за вредноста на влезниците, откако времето на почетокот на настапот на Мадона било поместено.

Но изгледа дека Мадона воопшто не е загрижена поради незадоволството на нивните фанови.

„Постои нешто што сите треба да го знаете, а тоа е дека кралицата никогаш не доцни“, изјавила Мадона во текот на настапот во Лос Анџелес, а подоцна и објавила клип на Твитер.

Меѓутоа на многу нејзини обожаватели тоа не им се допадна.

„Кралицата никогаш не доцни, но и не наплаќа 600 долари за седиште. Кралицата Марија Антоанета не ги почитувала своите поданици, па ги изгубила. Меѓусебното почитување е сосема различно од пристапот „подобра сум од вас“, кој е резултат на егото. Концертот во Вегас беше убав, но задоцни“, ѝ порачал Марк Персонс на Твитер.

Прочитајте и...  Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

„Те сакам и едвај чекам да те видам, но во заблуда си. Сигурно ги гледаш коментарите на незадоволните луѓе, но ти коментираш со чист презир. Обиди се да се извиниш, тоа е доблест“, рекол корисникот СуперДевин 64.

„Бевме на настапот во Лас Вегас, кажено ни е да дојдеме до 21.30, а чекавме два и пол часа за Мадона да се појави на сцената. Не се извини, излезе дека ние сме виновни што сме дошле прерано. РИП на нашата некогашна кралица“, пишува друг корисник на Твитер.

Profimedia

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат