ФАНОВИТЕ НА ТОТЕНХЕМ: Елмас е новиот Лука Модриќ! (ФОТО) – Слободен печат
СпортФудбал

ФАНОВИТЕ НА ТОТЕНХЕМ: Елмас е новиот Лука Модриќ! (ФОТО)

Елиф Елмас се поврзува со голем број на врвни европски клубови, а меѓу нив е и премиерлигашот Тотенхем, финалистот во ЛШ од минатата сезона.

Македонскиот репрезентативец Елмас би можел да си замине од турскиот клуб за сума од 15-20 милиони евра, а во редот за потписот се звучни имиња како Борусија Дортмунд, Атлетико Мадрид Севиља, Милан, Интер, Манчестер сити, Тотенхем..

Претходно беше објавено дека Тотенхем ќе ја испрати најбогатата понуда за нашиот интернационалец.

По повод ваквите шпекулации се огласија и навивачите на овој клуб, а еден од нив коментираше дека Елиф Елмас е „новиот Лука Модриќ“.

Хрватскиот репрезентативец и воедно светски вицешампион своевремено ги бранеше боите на Тотенхем со 127 мечеви и 13 голови.

За Елмас велат дека е многу талентиран и неверојатно брз, дека добро би звучел ваков трансфер, но и такви коментари во кои се вели позитивно „да“ за да биде на клупата. Голем талент, но не бил бил ефективен за многу краток период…

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close