Фамилија шеташе на островот Хвар, а набргу ги потопи бран (ВИДЕО)

Времето вчера во Хрватска беше променливо, притоа често имаше сончеви и облачни периоди, а имало и грмотевици.

Природата ја покажала својата големина и моќ, па предизвика бројни проблеми на копното, а посебно блиску до морето во Хрватска, бидејќи силниот ветар предизвикуваше големи бранови.

Така може да се забележи и на ова интересно видео од Далмацијањуз, од хрватскиот остров Хвар, каде може да се забележи како една фамилија шета во центарот на градот, а набргу ги потопи бран.

[HVAR DANAS] Sve je bilo dobro dok nije 'stigao' val 🙈

Publiée par DalmacijaNews sur Samedi 26 septembre 2020

Прочитајте и...  Германија издаде меѓународни потерници за основачите на Мосак Фонсека

Поврзани вести

Бугарски медиуми: Претседателот Радев во самоизолација по контакт со заразен со ковид-19

Слободен печат

Бучковски: Бугарија ќе направи историска грешка ако ја блокира нашата земја на европскиот пат

Слободен печат

Дачиќ ќе биде нов претседател на српското Собрание, експозето на Вучиќ во среда, во новата влада и СПАС на Шапиќ

Слободен печат

Исчезна маж од Скопје, семејството моли за помош

Слободен печат

Шилегов за тунелите под Кале: Подобро да изгубите време во проектирање, отколку да ви се случи Кичево-Охрид

Слободен печат

СДСМ: Протестите на ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спасат од одговорност криминалците од нивните редови

Слободен печат

Остави Коментар