Фајнал фор доаѓа, моќна најава во стилот на „Игра на тронови“ (ВИДЕО) – Слободен печат
КошаркаСпорт

Фајнал фор доаѓа, моќна најава во стилот на „Игра на тронови“ (ВИДЕО)

Маркетинг тимот на Евролигата направи фантастична работа, и најавата за завршниот фор турнирот е во стилот на популарната серија „Игра на тронови“.

Евролигата секоја година прави видео спотови со кои го најавува кошаркарскиот фајнал фор, а оваа маркетинг тимот се надмина себе си. Во стилот на популарната серија „Игра на тронови“, темата на овогодинешниот фајнал фор турнир во Виторија е „Final Four is coming“.

На видеото може да се види како војници на четирите армии се претставени Николо Мели (Фенербахче), Шејн Ларкин (Ефес), Ентони Рендолф (Реал Мадрид) и Кајл Хајнс (ЦСКА Москва), додека тренерите на четирите екипи на фајнал форот, Жељко Обрадовиќ (Фенербахче), Ергин Атаман (Ефес), Пабло Ласо (Реал М.) и Димитрис Итудис(ЦСКА) се претставени како кралеви на своите екипи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close