Евровизија ја призна ГРЕШКАТА – ТАМАРА е прва според жирито (ФОТО)

Македонија заедно со својот претставник Тамара Тодевска се искачи едно место погоре во финалниот пласман на евровизиското шоу, иако Евросонгот заврши минатата недела. Имено, постоела грешка во гласовите на белоуското жири, која ЕБУ сега ја исправи и Тамара наместо осмото, го освои седмото место. Станувало збор за човечка грешка, односно … Продолжи со читање Евровизија ја призна ГРЕШКАТА – ТАМАРА е прва според жирито (ФОТО)