Евровизија 2019: ТАМАРА прошета на портокаловиот тепих

Како што се наближува првата полуфинална вечер, така се зголемува и еуфоријата. Вчера (недела, 12 мај 2019) сите 41 натпреварувачи присуствуваа на гламурозниот настан „Портокалов тепих“ во центарот на Тел Авив.

„Фантастично си поминав на Портокаловиот тепих. Ова сум јас и мал дел од мојот тим“, напиша Тамара Тодевска на нејзиниот инстаграм-профил.

БОНУС ВИДЕО:

https://www.slobodenpecat.mk/evrovizija-potsetete-se-na-site-makedonski-pretstavniczi/

 

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian