Европското ватерполо ќе добие нов владетел, Србија елиминирана

По четири триумфи едноподруго на Европските првенства, ватерполистите на Србија се елиминирани од Шпанија по подобро изведување на петерци.

Ватерполистите на Шпанија ја совлада Србија во четвртфиналето на Европското првенство кое се игра во Будимпешта, Унгарија, откако „Фуријата“ беше подобра по изведување на пенали со 10:9 (1:2,4:1,1:2,0:1,4:3).

Овој триумф на Шпанија претставува реванш за поразот во финалето на последното Европско првенство на кое Србија триумфираше исто така по изведување на пенали.

Селекцијата на Шпанија во полуфиналето ќе игра против подобриот од последниот четвртфинален дуел Хрватска – Грција, додека во второто полуфинале ќе се сретнат Црна Гора и домаќинот Унгарија.

Прочитајте и...  Дибиров за судбината на Вардар: Не можам да сфатам како го оставаат да исчезне!

Прочитај повеќе

Луис Суарез ги израдува навивачите на Барса!? (ФОТО)

Слободен печат

Премиер лигата посилна од коронавирусот, а Гвардиола: „Не сум како Клоп“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалерот на Тотенхем го посети Сеул, Сон мора во карантин

Слободен печат

Ѓоковиќ против Циципас за титулата во Дубаи! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дибиров за судбината на Вардар: Не можам да сфатам како го оставаат да исчезне!

Слободен печат

Месина: Доколку не тргне добро, ќе кашламе да го исплашиме Жалгирис!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мечот Вардар-Монпелје ќе се игра со ПРИСУСТВО на публика, но има препорака!

Слободен печат

Интервју со Марјан Колев: Без силна лига и стратегија, ќе имаме само таленти кои нема никогаш да прераснат во врвни играчи!

Фидан Коминовски

Нејмар повторно ја тужи Барселона

Слободен печат

Кинеските одбојкарки во карантин ги започнаа подготовките за ОИ

Слободен печат

НАВИВАЧИТЕ ЌЕ ОСТАНАТ ДОМА: Викендов спорт ќе има, ама без публика

Слободен печат

Марија Шарапова: Ледената кралица на спортот

Слободен печат