Европскиот шампион е најдобар кога е најтешко, за две минути го реши Салзбург (ВИДЕО)

Ливерпул обезбеди пласман во осминафиналето на Лигата на шампионите откако во најважниот натпревар сезонава, со 2:0 како гости славеа кај Салзбург. „Црвените“ победата ја обезбедија во второто полувреме, откако во првиот дел Мохамед Салах два пати не успеа да постигне гол од повеќе од изгледни шанси.

Сепак, во второто полувреме Ливерпул со блиц-криг дојде до победата, постигна два гола за две минути. Прво во 57. минута Кеита ја круниса со гол одличната контра, додека една минута подоцна Салах ја искористи грешката на дефанзивците на Салзбург и го постави конечниот резултат.

Во вториот натпревар, Наполи релативно лесно со 4:0 го победи Генк и заедно со Ливерпул обезбеди пласман во осминафинето.
Аркадиуш Милик со хет-трикот уште во првото полувреме ја обезбеди победата за Наполи, додека конечниот резултат го постави Дрис Мертенс со гол од пенал.
Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас натпреварот го следеше од клупата за резервни играчи.

Прочитајте и...  Ѓока: Горд сум на играчите, на моменти бевме и подобри од Тотенхем!

Прочитај повеќе

Баерн и против Севиља докажа дека е најдобар во Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓока: Горд сум на играчите, на моменти бевме и подобри од Тотенхем!

Слободен печат

Лига куп: Ливерпул броеше до седум, Сити го слави Фоден! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо: Го почувствуваме стравот од Шкендија, замените ја направија разликата!

Слободен печат

ЛЕ: Евроголот на Нафиу ja „разбуди“ Шкендија, но Тотенхем ќе игра во плеј-офот (ФОТО+ВИДЕО)

Фидан Коминовски

Ламела за предност на Тотенхем во Скопје (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЛШ: Лазаров и Нант го покорија Кил, Манасков рутински со Загреб!

Слободен печат

„Ролан Гарос“: Ѓоковиќ до финалето ги избегна Тим и Надал!

Слободен печат

Кејн на клупа, стартните 11 на Шкендија и Тотенхем (ФОТО)

Слободен печат

Девојка која навива за Рома се разбуди од кома после пораката на Тоти!

Слободен печат

Ибрахимовиќ: Ковид имаше храброст да ме предизвика, тоа е лоша идеја!

Слободен печат

Традицијата вели дека Шкендија ќе игра во плеј-офот на ЛЕ! (ВИДЕО)

Слободен печат