Европска Комисија: Очекуваме од сите да учествуваат конструктивно во пописот

Европската Комисија ги охрабрува сите во Северна Македонија да учествуваат во процесот на попишување на населението и додава дека пописот е дел од процесот за пристапување во ЕУ, јави дописничката на МИА од Брисел. Во коментар за МИА, портпаролката на Европската Комисија, Ана Писонеро, рече дека во Брисел пости задоволство што пописот е во тек … Продолжи со читање Европска Комисија: Очекуваме од сите да учествуваат конструктивно во пописот