Европа трепери од коронавирусот во Италија, Македонија ги засилува граничните контроли

Во утрешниот број на печатеното издание на „Слободен печат“ прочитајте:

Во утрешниот број на печатеното издание на „Слободен печат“ прочитајте како министерот за здравство, Венко Филипче апелираше до граѓаните, доколку немаат итна потреба, да ги одложат патувањата за Северна Италија, поради зголемениот број заболени и починати од коронавирусот во овој регион.

Покрај тоа прочитајте ја анализата – Има ли „есап“ СДСМ да коалицира со албански партии пред избори?

Новиот број на „Слободен печат“ ќе содржи интервју со Фросина Ременски: Не сум жртва на мојата партија.

Прочитајте ги и најновите колумни на Срѓан Ивановиќ, Сашо Орданоски и Денко Малески.

Прочитајте и...  Филипче: Залудно се бориме против лажни вести ако Мицкоски свесно лаже и креира паника

Прочитај повеќе

Втор викенд со полициски час, празни улици низ Скопје (ВИДЕО)

Слободен печат

Филипче: Располагаме со 4.500 тестови, очекуваме донација од 20.000 китови за тестирање

Слободен печат

Бојаџиев: Инфективното одделение и дежурниот лекар ги запазиле процедурите за коронавирус кај 78-годишниот велешанец

Слободен печат

Спасовски: Ова е и повик до сите наши граѓани – Како никогаш досега е потребна помошта од нас за сите здравствени работници

Слободен печат

Руската помош за Италија не е квалитетна?

Корона криза во доба на роботи: „Каде тргнавте госпоѓо? Лична карта, ве молам!”

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Унгарија подготвува 27 милијарди евра за живнување на економијата

Слободен печат

Во Швајцарија од Ковид-19 починаа 540 лица, во Холандија бројката се искачи на 1.651

Бојана Нојиќ

Внуката на сенаторот Роберт Кенеди и нејзиниот син исчезнаа во водите на Заливот Чесапик

Бојана Нојиќ

Бремената свршеница на Борис Џонсон имала симптоми на Ковид-19

Слободен печат

Охриѓанката Нацева донира маски, ракавици и дезинфекциски средства за полицајците

Слободен печат

Погледнете како изгледа пазарот во Неапол среде пандемија на коронавирус (ФОТО)

Слободен печат