Евролига: Црвена Звезда со лекција за Фенербахче

Кошаркарите на Црвена Звезда славеа вечерва во рамките од второто коло од Евролигата против турската екипа на Фенербахче со резултат 68:56.

Белграѓани до овој триумф дојдоа благодарение на фантастичната тимска одбрана која ја играа од почетокот до крајот на овој меч.

Конечните 56 поени на Фенер доста говори околу тоа како тимот на Милан Томиќ вечерва играше о одбраната, а турските кошаркари од почетокот до крајот не можеа да фатат ритам, особено во нападот.

Во тимот на „црвено-белите“ изненади настапот на Мухамад Фаје кој ги погоди клучните поени и имаше важни скокови покрај одлична одбрана над високите играчи на Фенер.

Лоренцо Браун беше најдобар стрелец на домаќините со 13 поени, додека по 11 реализираа Перпероглу и Гист.

Прочитајте и...  Поранешен фудбалер на Рома почина од срцев удар

Нандо Де Коло со 19 поени беше далеку најдобар играч на Фенер, додека Али додаде 13. Останатите кошаркари на Жељко Обрадовиќ беа далеку под своите очекувања.

Прочитај повеќе

Нема да ја препознаете, сопругата на Стеф Кари за време на карантинот го донесе своето тело до перфекција (ФОТО)

Слободен печат

Надал ја откри тајната за успехот на големата тениска тројка

Слободен печат

Дамјан Стојановски најдобар кошаркар во Првата лига

Слободен печат

Дали се сеќавате на лудата вечер во Барселона, два корнери и два гола во продолжението за титула на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Се јави и Синдикатот на фудбалери: Ние не ја водиме лигата, наша грижа се фудбалерите

Слободен печат

Георгиевски е најдобро десно крило во Романија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Историјата можеше да биде поинаква, Харден наместо во Хјустон требаше да замине во Вашингтон

Слободен печат

Интер е решен да ја прекине доминацијата нба Јувентус, Конте на лето добива пет засилувања за напад на титулата

Слободен печат

Нема страв кај Црногорците, фудбалот продолжува пред гледачи

Слободен печат

Алегри главен фаворит да го наследи Тухел на клупата на ПСЖ

Слободен печат

Федерер поради Ѓоковиќ не освои повеќе грен слем титули

Слободен печат

Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Слободен печат