Евролига: Антиќ во тимот на деценијата на Олимпијакос! (ВИДЕО)

Евролигата во комуникација со кошаркарските фанови објавува идеални постави од последните 10 години, на екипите кои што играат во ова натпреварување.

Еден од тие клубови е грчкиот гигант Олимпијакос во чии редови своевремено настапуваше поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ.

Токму сегашниот претседател на нашата кошаркарска федерација се најде во тимот на деценијата на Олимпијакос.

Со овој тим успеа двапати да ја освои титулата во Евролигата во 2012 и 2013 година, а воедно се закити со титулата национален шампион на Грција во сезоната 2011/12.

Покрај Антиќ, во изборот се наоѓаат уште Георгиос Принтезис, Василис Спанулис, Кајл Хајнс, Костас Папаниколау, Костас Слукас, Никола Милутинов, Ејси Ло, Теодорос Папалукас и Милош Теодосиќ.

Прочитајте и...  Официјално: МЗТ Скопје Аеродром останува во АБА2 лигата!

Прочитај повеќе

Фантастичен меч на „Џузепе Меаца“ со три пресврти и седум голови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Рамос за прва „кралска“ радост во „Ла Лига“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Давидовски на победничкиот подиум во Монца

Слободен печат

Тричко расположен пред Косово, ја продолжи гол-серијата во Кипар! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Карамелите“ газат во новата сезона, Челси од 0:3 до 3:3..! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ристовска и ЦСКА Москва доминираат во Лигата на шампионите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Солскјер: Среќа што Мурињо не беше тука да ги измери головите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Се надевам дека „Ролан Гарос“ ќе заврши без последици! (ВИДЕО)

Слободен печат

Штутгарт и Чурлинов со прва победа во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Официјално: МЗТ Скопје Аеродром останува во АБА2 лигата!

Слободен печат

Ф1: Хамилтон со нова пол позиција во Сочи

Слободен печат

Јунајтед со гол во 100 минута: Судијата свиреше крај, па се предомисли! (ВИДЕО)

Слободен печат