ЕВН: Денеска неколку скопски општини ќе струја

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, денеска без струја, во различни временски периоди, ќе останат корисниците во неколку населби во Скопје, информира ЕВН.

Во периодот од 08:30 до 10 часот без струја ќе бидат корисниците од улицата „Герника” (општина Кисела Вода).

Без електрична енергија во период од 10:30 до 13 часот ќе бидат корисниците на улица „Алжирска” од број 1 до број 33 (општина Карпош).

Во периодот од 11 до 13:30 часот струја ќе немаат корисниците од бул. „АСНОМ” броевите 36, 52, 54, 56, 58, 114 и број 116 (општина Аеродром).

Без електрична енергија во периодот од 11:30 до 15 часот ќе бидат корисниците од дел на село Долно Соње и место викано Спас (општина Сопиште).

Прочитајте и...  Уште 1.093 новозаразени од ковид-19, починаа 28 лица, 819 се оздравени

Поврзани вести

Семејното насилство во Грција: Насилниците ретко одат во затвор

Слободен печат

АПСЕЊА ВО ЛОНДОН: 60 лица лишени од слобода на протестите против карантинот (ВИДЕО)

Слободен печат

Србија возврати, го протерува Тарзан Милошевиќ, црногорскиот амбасадор во Белград

Слободен печат

Грегори, првиот Афроамериканец од САД именуван за кардинал на Римокатоличката црква

Слободен печат

ВИДЕО: Како азербејџански војници „донесоа мир“ во ерменските куќи – вандализам во Нагорно Карабах

Слободен печат

Заев: Немам закажано средба со Борисов

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian