Евертон и Њукасл им се вратија на поразите во Премиер лигата

Евертон го доживеа четвртиот пораз во последните пет натпревари/ фото: EPA-EFE/PETER POWELL

Откако во претходното коло во Премиер лигата остварија победи и ја прекинаа серијата неуспеси, денеска Евертон и Њукасл им се вратија на поразите.

Кристал Палас со 3:1 го совлада Евертон, додека Лестер со убедливи 4:0 го прегази Њукасл.
Галагер со два гола и Томкинс со еден, се најзаслужни за убедливиот триумф над Евертон за кого почесниот гол го постигна Рондон.

Лестер пак со 4:0 го совлада Њукас. Тилеманс постигна два гола за „лисиците“, а по еднаш во листата на стрелци се запишаа Дака и Медисон.

Видео на денот