Евертон ги посакува услугите на Ристовски? - Слободен печат

Евертон ги посакува услугите на Ристовски?

Колку е реална сега оваа опција за Ристовски кој моментно се опоравува од повреда и тренира индивидуално, а во изминатиот период со неговите агенти беше на состанок за евентуално продолжување на договорот со Спортинг Лисабон.

Идејата на Евертон кој е предводен од менаџерот Марко Силва е да го доведе на позајмица нашиот дефанзивец и потоа евентуално го откупи неговиот договор кој истекува на 30 јуни 2022 година.

Силва кој претходно беше стратег на лисабонските „лавови“, добро го познава Ристовски и самата португалска лига.

Десниот бек во кариерата настапувал уште за Риека, Специја, Парма, Латина, Бари, Фросиноне, Кротоне и Вардар.

Освен Ристовски, Евертон ја следи ситуацијата уште со Тете (Лион), Ариас (Атлетико), Хејринкс (Монако) и Сидибе како можни кандидати за позицијата десен бек.

Прочитај повеќе

Цензура во живо: На клупска телевизија зборуваше за долгот на Јунајтед, водителот го замолкна (ВИДЕО)

Слободен печат

Шпанија е противникот на Хрватска во финалето на ЕП

Слободен печат

Холандски мотоциклист е втора жртва на Релито Дакар

Слободен печат

Дувњак: Не се сеќавам што се случи во продолженијата

Слободен печат

Шпанија и Унгарија во финалето на ЕП во ватерполо

Слободен печат

Червар: Ракометот не е мртов

Слободен печат

Остави Коментар

one × four =

Прочитај повеќе

Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци

Слободен печат

Дел Боске одржа предавање во ФОН Универзитетот

Слободен печат

Сагосен го израмни рекордот на Лазаров

Слободен печат

Муса ја однесе Хрватска во финалето на Европското првенство

Слободен печат

Најверните фудбалски навивачи го загрозуваат своето здравје, ризикуваат инфаркт

Слободен печат

Солскјер бара трпение: Клоп четири години го градеше овој Ливерпул

Слободен печат