25 C
Скопје

Еве зошто не треба да ги фрламе семките од лубеница

Сите ги фрламе семките од лубеница, а тие многу помагаат.

Намалуваат надуеност со влакната кои ги имаат во себе.

Содржат доста калиум и намалуваат отоци.

Ја подмладуваат кожата и делуваат на штетното Ув зрачење.

Го јакнат имунитетот, имаат и магнезиум и цинк.

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

ВИДЕО: Рецепт од нутриционистката Цвета Динева за зголемување на имунитетот во борба против Ковид-19

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Остави Коментар