Еве на која плажа се крие Талат Џафери (ФОТО) – Слободен печат
ВестиМакедонија

Еве на која плажа се крие Талат Џафери (ФОТО)

Иако претседателот на Собранието не кажуваше каде ќе оди на летување, сепак неговата тајна е откриена.

Претседателот на македонското Собрание Талат Џафери не сакаше да каже каде ќе оди на одмор, сепак како што јавува „Независен весник“ откриено е дека тој оваа година реши летниот одмор да го помине во Улцињ, Црна Гора.

– Има протокол, на плажата треба да има обезбедување, нема потреба да се открива од безбедносни причини – рече тогаш Џафери.

Весникот пишува дека на улцињската плажа Лиман, каде што е сместен претседателот на Собранието, нема обезбедување. Џафери престојува во хотелот „Медитеранео“ кој се наоѓа на самата плажа.

фото: Независен.мк

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close