Еве на кој начин комуницираат Северина и поранешниот сопруг Милан

Пејачката Северина Којиќ го загуби спорот со поранешниот сопруг Милан Поповиќ во врска со старателството над нивниот син.

Хрватскиот суд на 28 ноември донесе привремена мерка во која се наведува дека Северина и нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ се заеднички старатели на нивниот син Александар.

Пејачката откри дека во пресудата не е наведена адресата на која нивниот син треба да живее, а тоа создава дополнителни проблеми.

– Во пресудата никаде не пишува на која адреса ќе живее Александар. Милан мора да биде на Кипар, бидејќи таму плаќа данок, но тоа не е важно за судот – рекла Северина, а пренесува „Ало“.

Милан претходно изјавуваше дека со синот ќе живеат во Загреб и демантираше дека синот го пријавил за српско државјанство, за која пејачката тврди дека постои и дека Милан лично пред неколку месеци ѝ го покажал пасошот.

Прочитајте и...  Северина позира на лулашка, а со бикините сокри само тоа што мораше! (ФОТО)

Северина открила дека комуникацијата помеѓу нив двајца се одвива исклучиво преку мејлови, а така било и на денот кога е донесена пресудата, а бизнисменот инсистирал уште истата вечер да го донесе нивниот син на адресата во Загреб.

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат