Еве кој ќе оди на лидерска кај Пендаровски – Слободен печат
ВестиМакедонија

Еве кој ќе оди на лидерска кај Пендаровски

Лидерската средба ќе биде на „Вила Водно“.

Претседателот на државата, Стево Пендаровски, во недела за во 17.00 часот ја закажа лидерската средба во неговиот Кабинет на „Вила Водно“. На средбата ќе присуствуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии од власта и опозицијата.

– На лидерската средба се поканети претседателот на СДСМ, Зоран Заев, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, претседателот на ДУИ, Али Ахмети, претседателот на Алијанса за Албанците, Зиадин Села, претседателот на Алтернатива, Африм Гаши, и претседателот на Движење Беса, Билал Касами – соопштија од Кабинетот на Пендаровски.

Шефот на државата порача дека е време за единство, по најновите информации околу одлуката во Брисел да не се започнат преговори со Македонија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close