Еве како мирисаат среќните луѓе: Поради ова сите сакаат да бидат близу нив!

Некои луѓе имаат способност да го подигнат расположението на другите, делејќи ја својата хармонија, надеж и позитивност. Ни покажуваат дека можеме апсолутно се, а за тоа е доволно само да се насмееме и да му намигнеме на својот живот.

Добрите луѓе мирисаат на интима, прегратки и љубов. Тие зрачат со топлина, со нив се трудиме да биде колку што можеме поотворени. Многу е удобно покрај нив, како да сме дома.

Тие секојдневно не мотивираат, не насочуваат на добро и имаат добри намери. Не е изненадување што сите сакаат токму тие да им бидат пријатели. Непрекинато наоѓаме изговор да ги гушкаме, да ја видиме нивната насмевка…

Некои луѓе можат да влијаат на нашето расположение само со едно весело „Добро утро“, пропратено со насмевка. Научно е докажано дека кога искрено комуницираме со некоја личност, стануваме толку подложни на нивната емотивна состојба така што дури и нашите движења неприметно ги повторуваат движењата на соговорниците.

Прочитајте и...  Сама на плажа: Дара Бубамара стигна во Грција и веднаш ги покажа своите „петки“ во тесно бикини! (ФОТО)

На пример, доколку лицето се насмее, ние автоматски го правиме истото. И тоа не е работа на имитација, само ние „го подржуваме“ расположението на оваа личност и неговите емоции.

Психолозите сметаат дека во нас потсвесно се будат емоциите, што доведува до таканаречена емоционална синхронизација.

Што значи дека ние ги симпатизираме луѓето со висок степен на емоционална издржливост и одлучност. Тие ја подобруваат нашата благосостојба и позитивно влијаат на нашето расположение.

Сакаме среќни луѓе со добри намери, бидејќи не напојуваат со добро расположение, не мотивираат, не прават среќни и ни пружаат чувство на самоувереност дека можеме да го промениме светот.

Прочитај повеќе

Интервју со Данела Арсовска: Имаме голема мотивација за уште поактивна поддршка на жените

Ј.К.Д

Џенифер Хадсон одлична како Арета Френклин во трејлерот за филмот „Respect“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Дејвид Боуви пред да почине, долго време се борел со рак на панкреасот

Слободен печат

Берни Еклстон го доби првиот син на 90 години: Ни пристигна Ејс…

Слободен печат

Шест милиони лајкови за бесната Џенифер Анистон: Носете ги проклетите маски!

Слободен Печат

Не ги избегнувајте сандалите – Средете ги стапалата во два едноставни чекори!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хороскоп за 2 јуни: Многу нови идеи и можности за напредок

Слободен печат

Виц на денот – Пет жени

Слободен печат

Се разведува актерката Анѓелка Прпиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Јелена Карлеуша провокативно во новиот „џунгла стил“ (ФОТО)

Слободен Печат

Сама на плажа: Дара Бубамара стигна во Грција и веднаш ги покажа своите „петки“ во тесно бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Најмоќниот лек за анемија: Овој напиток неверојатно брзо ќе ви ја подобри крвната слика!

Слободен Печат