Евакуирано седиштето на „Амазон“ во Мадрид поради закана за бомба

Фото: Профимедиа

„Примивме повик и моментално испитуваме“, рече портпаролот на полицијата, а пренесува „Ројтерс“.

Седиштето на американската компанија „Амазон“ во Мадрид денес е евакуирано поради закана за бомба, соопшти шпанската полиција.

– Примивме повик и моментално испитуваме – рече портпаролот на полицијата, а пренесува „Ројтерс“.

Полицијата повикот го примила во 11 часот по локално време, а според првите сознанија во зградата не пронашла ништо сомнително, пренесува шпанскиот портал „Окдиарио“.

Како што се наведува, канцеларијата на компанијата „Амазон“ се наоѓа во зградата на комплексот „Прадо бизнис парк“, во близина на некогашното седиште на „Алкател“.

Видео на денот