Еурофарм се засили со хрватски репрезентативец – Слободен печат
РакометСпорт

Еурофарм се засили со хрватски репрезентативец

Јотиќ е третото интернационално засилување на битолскиот тим кого го очекува настап во ракометната Лига на шампиони.

Вториот македонски претставник во ракометната Лига на шампионите, Еурофарм Работник продолжува со засилувањето на тимот за наредната сезона. Последна аквизиција за тренерот Стефче Алушовски е хрватскиот репрезентативец Ловро Јотиќ кој потпиша двегодишен договор.

Јотиќ доаѓа од редовите на хрватскиот шампион, ППД Загреб и може да игра и како лев и како среден бек.
Јотиќ е третото интернационално засилување на Еурофарм, кој претходно ги ангажира и Словенецот Ратајац, и репрезентативецот на БиХ, Марин Вегар.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close