Еурофарм Работник ќе настапува во Струга и Добој - Слободен печат

Еурофарм Работник ќе настапува во Струга и Добој

Тренерот на Еурофарм Работник, Стевче Алушовски ќе прозива во Битола, па веднаш експедицијата на вицешампионот ќе замине за Маврово, каде што ќе ја мине првата фаза.

Брусењето на формата е предвидено преку два традиционални турнири. Еурофарм Работник по третпат во својата историја ќе учествува на турнирот во Струга, а потоа ќе биде дел и од ТВ турнирот на шампионите во Добој.

Во Струга битолчани ќе играат на средината од август, а веќе следниот месец ќе ги дознаат противниците во својата група. На турнирот во Добој екипата на Алушовски ќе се натпреварува од 20 до 24 август, а деновиве со ждрепка ќе бидат обелоденети групите.

До овој момент Еурофарм Работник го напуштија Кузмановски, Мемиќ и Крстевски, а дојдоа Ратајац, Велковски, Митревски, Маџовски.

Во меѓувреме ги чекаат и ривалите во Лигата на шампионите, ждрепката за извлекување на групите ќе се одржи в четврток (27 јуни) од 18.00 часот.

Прочитај повеќе

Златен медал за Божиноска на карате турнирот во Самобор

Слободен печат

Елмас сè почесто на клупата, Наполи „тоне“, солзи на „Сан Паоло“ (ВИДЕО)

Слободен печат

ЕП: Карачиќ ја одведе Хрватска, но и Шпанија во полуфиналето! (ВИДЕО)

Слободен печат

Прва лига: Работнички подобар од Куманово, Кожув рутински

Слободен печат

„Пет од пет“: Шпанците ги решија и Австријците! (ВИДЕО)

Слободен печат

Агуеро тресе мрежи, два гола не се доволни за шампионска трка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

twelve − four =

Прочитај повеќе

Каземиро за триумф на Реал, „магична“ асистенција на Јовиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Слободен печат

Допинг експерт се сомнева во Рафаел Надал!?

Слободен печат

Спортинг го прецени Фернандеш, 80 милиони се премногу за Јунајтед!

Слободен печат

Бејтулаи: Може многу да се научи од Пандев, целта е пласман на ЕП 2020!

Слободен печат