Еурофарм Работник ја чека ждрепката, прв ривал Савехоф – Слободен печат
РакометСпорт

Еурофарм Работник ја чека ждрепката, прв ривал Савехоф

Еурофарм Работник е сместен меѓу 12 тимови кои ќе се натпреваруваат во групите Ц и Д на ракометната Лига на шампионите за сезоната 2019/20.

Пред денешната ждрепка од 18.00 часот во Виена битолчани се наоѓаат во барабанот број 4.

Веќе е познато дека шведскиот Савехоф е првиот сигурен противник на Еурофарм Работник.

Еурофарм Работник во својата група не може да игра против шведскиот состав на Кристијанштад.

БАРАБАН 1: Динамо Букурешт (Романија), Савехоф (Шведска).

БАРАБАН 2: Чеховски медведи (Русија), Татран Прешов (Словачка).

БАРАБАН 3: Кокс (Финска), Кадетен Шафхаузен (Швајцарија).

БАРАБАН 4: Еурофарм Работник (Македонија), Кристијанштад (Шведска).

БАРАБАН 5: Бидасоа Ирун (Шпанија), Висла Плоцк (Полска).

БАРАБАН 6: ГOГ Гудме (Данска), Спортинг (Португалија)

Лигата на шампионите официјално почнува од 11 до 15 септември. Потсетување дека и бранителот на титулата во ЛШ, Вардар денес исто така ќе ги дознае противниците во групната фаза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close