Еурофарм го „крои“ тимот за ЛШ, потпиша и Вегар

Со договор на една година ќе ги брани боите на Еурофарм Работник кој ќе го има дебитантскиот настап во Лигата на шампионите.

Левиот бек лани настапуваше за романската Стеауа, потоа четири години во Нексе, а три во босанскиот Извиѓач Љубушки. Битолскиот клуб полека, но сигурно го „крои“ составот за настапот во ЛШ, претходно пристигна словенечкиот среден бек Анже Ратајац.

Имаше серија на репрезентативни засилувања како Мартин Велковски, Бојан Маџовски и Никола Митревски, а се збогуваа со Мемиќ, Крстевски и Филип Кузмановски кој се пресели во германскиот Магдебург.

По пауза од 14 години Лигата на шампионите се враќа во ракометна Битола, потсетување дека ждрепката одлучи Еурофарм Работник да се најде во групата Ц со Савехоф, Татран Прешов, Кокс, Бидасоа Ирун и Спортинг.

Прочитајте и...  Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Целиот распоред на Еурофарм Работник во групната фаза на ЛШ можете да го погледнете ТУКА

Прочитај повеќе

КФСМ: По кој основ МЗТ бара враќање на уплатените парични средства!?

Слободен печат

Антиќ: Ќе помогнам колку што можам МЗТ да се врати во АБА лигата!

Слободен печат

Хронометар атлетска трка со мерки за заштита од коронавирус

Слободен печат

РК Вардар со ново име, Михајловски генерален менаџер на „црвено-црните“

Слободен печат

Гвардиола за 50 милиони евра купува фудбалер од Милан!?

Слободен печат

Три руски гиганти во трка за потписот на Адеми!?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Златниот“ гол на Чупиќ за прва европска титула на Вардар (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот во Италија се враќа со мечот Јувентус-Милан!?

Слободен печат

Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Слободен печат

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопруга на српски репрезентативец кој игра во САД шокира со коментарите: Полицијата треба да ве тепа повеќе

Слободен печат