Еуфорија во Приштина: Косово ита кон ЕУРО 2020! (ВИДЕО)

Иако тајно посакуваме против нив да играме во полуфиналето на Лигата на нации, нели како „лесен“ противник на патот до наредното Европско првенство, можно и да не се соочиме против Косово во март наредната 2020 година.

На денешниот дуел на стадионот „Фадил Вокри“ во Приштина, најпрвин во позитива од 16 минута беа Чесите со погодокот на Патрик Шик.

https://twitter.com/kloppoynwa/status/1170342761079431168

Но, само четири минути подоцна следуваше израмнување кога Ведат Муриќи после асистенцијата на Рашани реализираше за 1:1.

Во второто полувреме се случи пресвртот на домаќините благодарение на Војвода во 67 минута од средбата за голема радост на трибините.

Сега Косово после четири одиграни натпревари има осум бодови и се наоѓа на првото место во својата квалификациска група А пред Англија која има шест, но да потсетиме англиските репрезентативци имаат два мечеви помалку. Чесите се третопласирани со шест бодови од четири одиграни средби.

Прочитајте и...  Шест позитивни случаи во фудбалските клубови Ренова и Шкендија

Прочитај повеќе

Шест позитивни случаи во фудбалските клубови Ренова и Шкендија

Слободен печат

Официјално: Икарди потпиша договор со ПСЖ

Слободен печат

Кировски: Ми се јавува Панчев, a мислев дека некој се шегува со мене!

Слободен печат

„Кро Коп“ може да се пофали и со кратка фудбалска кариера (ВИДЕО)

Слободен печат

Сакраменто Кингс испрати алармантна порака

Слободен печат

МЗТ Скопје со покана за настап во АБА лигата!?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гасперини беше заразен пред натпреварот со Валенсија

Слободен печат

Фудбалска „треска“: 110 натпревари во 39 дена

Слободен печат

Ајакс со прекрасен потег им покажа на САД како да кажат „Не на расизмот““

Слободен печат

Аргентинец доаѓа во РК Вардар?

Слободен печат

Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

Слободен печат

Во новата рунда на тестирања во Премиер лигата без позитивни на корона

Слободен печат