Еуфорија во домот на Цеца: Смислено е и име за бебето!

Наследникот на најголемата балканска ѕвезда, Вељко Ражнатовиќ и неговата девојка Богдана Родиќ, се пресреќни откако дознаа дека за седум месеци ќе станат родители.

„Останав без зборови кога се потврди дека Богдана е бремена. Мечтаев за овој ден, не ја тргам насмевката од лицето. Многу убави работи доживеав за овие 22 години, но ова е најубавото чувство досега. Откако ги дознавме убавите вести, Богдана и јас сјаеме од среќа. Едвај чекаме бебенцето да ни се насмевне, изјави Жељко за српските медиуми, а Богдана додаде:

„Ќе станам мајка! Има ли нешто поубаво од тоа? Бебето ќе биде круна на нашата љубов, која секој ден е сè посилна.

„Во домот на Цеца владее еуфорија. Со оглед што во семејството Ражнатовиќ се почитува традицијата, ако биде момче, можно е да се вика Жељко, по покојниот татко на Вељко“, раскажува извор близок до семејството.

„Ако биде машко, ќе се вика Жељко“, рече Вељко за српски Телеграф и додаде дека е ова само почеток и тој и Богдана ќе одат барем до пет деца.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат