ЕУ ќе забрани летови на пакистанскиот авиопревозник на шест месеци

Агенцијата за воздухопловна безбедност на Европската унија денеска соопшти дека на пакистанската национална авиокомпанија нема да и биде дозволено летање во Европа најмалку шест месеци, откако министерот за воздухопловство на таа земја откри дека речиси третина од пакистанските пилоти мамеле на пилотски испити.

Портпаролот на Пакистанскиот меѓународен авиопревозник (ПИА), Абдула Хафез изјави дека ПИА не лета кон Европа поради пандемијата на коронавирусот.

Прочитајте и...  Макрон сака да воведе задолжително носење маска во затворени простори

Прочитај повеќе

Во гостиварскиот регион има 146 активни случаи на Ковид-19

Слободен печат

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Државната изборна комисија

Слободен печат

Турција го намали ДДВ за туризам на 1 отсто

Слободен печат

Кипар го зголемува бројот на тестирања на туристите по случаен избор

МИА Агенција

Студија: Драстичен пад на наталитетот во Италија, со 2100 година ќе се преполови населението

Слободен печат

ЈО: Жител на Василево на бензинска нудел ваучери за гориво за да се гласа за определена политичка партија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бугарските социјалисти поднесоа барање за изгласување недоверба на владата на Борисов

Слободен печат

Полицаец во Дебрешта им кажувал на гласачите кој број да го заокружат

Слободен печат

Во Општина Велес до 11 часот излезноста 19,67 проценти

Слободен печат

Предлог резолуција за Сребреница во американскиот Конгрес

Слободен печат

Поништена одлуката на ЕК „Епл“ да и исплати на Ирска 13 милијарди евра за данок

Слободен печат

Главниот град на Венецуела во карантин

Слободен печат