Ете го, пристигна: Лампард пред промоција во Челзи! (ФОТО) - Слободен печат

Ете го, пристигна: Лампард пред промоција во Челзи! (ФОТО)

Уште од претходно се шпекулира доаѓањето на легендата на Челзи на „Стемфорд Бриџ“, а до сега беше менаџер на Дерби каунти.

Со него во Челзи доаѓаат Џоди Морис и Крис Џонс, како дел од стручниот штаб, но не и тренерот на голманите, Шеј Гивен.

Челзи ќе му плати околу пет милиони евра на Дерби, а британските медиуми пренесуваат дека Лампард ќе потпише договор на три години, вреден 15 милиони, односно со годишна заработка од пет милиони евра.

Дерби веќе пронајде ново тренерско име во легендарниот Филип Коку кој своевремено го водеше Фенербахче на нашиот Елиф Елмас.

Се поставува прашањето, кои ќе бидат првите одлуки на Лампард во Челзи? Некои заборавени навики се враќаат, се очекува дел од најталентираните играчи да тренираат со сениорите.

Да додадеме уште дека Марио Пашалиќ потпиша нов договор со лондонските „сини“ кој ќе трае до 2022 година и ќе се врати во Аталанта на позајмица.

Прочитај повеќе

Мекинро: Се обложувам дека Ѓоковиќ ќе биде рекордер!

Слободен печат

Мухамед Али – кралот на рингот кој беше поголем од митот за себеси (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Германски ракометар заклучен во тоалет за време на натпревар

Слободен печат

Баерн подготвува чистка на лето, прв ќе лета Перишиќ

Слободен печат

Карлос Саинц триумфира на премиерното Рели Дакар во Саудиска Арабија

Слободен печат

Желбите на Пандев: Македонија да игра на ЕВРО 2020 и Џенова да остане во Серија А

Слободен печат

Остави Коментар

8 + three =

Прочитај повеќе

Поранешен фудбалер на Реал Мадрид замешан во пукањето на Ковачевиќ

Слободен печат

Таа е наследничката на Шарапова: Руска тенисерка која не остава никого рамнодушен (ФОТО)

Зоран Спасоски

Покетино сигурно доаѓа во Јунајтед доколку…

Слободен печат

Јувентус и Барселона ќе прават двојна размена

Слободен печат

Јокиќ го предводеше Денвер до пресврт и триумф над „воините“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Несекојдневен момент на натпреварот Парма-Рома! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат