Естрадата заборавена, Панчо од ДНК прашува: Дали и кога ќе се вратат концертите, претставите, фестивалите?

И додека дел од економијата почнува да се враќа во нормала, во нашата земја музичарите, уметниците и сите оние кои живеат од и за публиката, очигледно се заборавени.

Никој досега ниту праша, ниту се интересираше што ќе прават и како ќе преживеат илјадници уметници во нашата земја, кои по се изгледа се едни од најпогодените.

Познатиот музичар Панчо од дуото ДНК преку социјалните мрежи го постави токму ова прашање. Дали и кога ќе се вратат концертите, фестивалите, претставите…

Тој сподели и пример од Хрватска за тоа како во таа земја планираат да го решат овој проблем…

Целиот статус на познатиот музичар ви го пренесуваме во целост:

Прочитајте и...  Џесика Симпсон изгледа подобро отколку на почетокот на кариерата: До неодамна се бореше со вишокот килограми

Прочитај повеќе

Што кога на децата им е досадно? Еве неколку предлози

Слободен печат

Осум знаци на усните што ја откриваат здравствената состојба – од дијабетес до болести на црниот дроб

Слободен печат

Дневен хороскоп за 22 септември: Верувајте во себе и покажете им на сите дека знаете што сакате

Слободен печат

Виц на денот: Корона

Слободен печат

Избран е најдобриот филмски лик на сите времиња: Неговиот широк спектар на емоции, ги освои срцата на гледачите!

Слободен Печат

Осум најлоши работи кои оваа есен можете да ги направите за вашето здравје!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шест месечно момче скија на вода: Го сруши светскиот рекорд, но родителите се здобија со огромен број критики! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Северина објави фотки од нејзините најважни луѓе, сопругот Игор го нема никаде! (ФОТО)

Васко Спасоски

Експертите предупредуваат: Ова е најтоксичната работа во вашиот фрижидер!

Слободен Печат

Македонската естрада доби ултра згодна пејачка: Погледнете го спотот на Полина Тасева! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Актерот од хит сериите „Gossip Girl“ и „YOU“ стана татко: Ова момче е вистинско чудо за нас! (ФОТО)

Слободен Печат

Поранешно момче на Накова платило 500 евра на наш познат новинар за да ја направи славна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски