Есенски накит со кој нема да згрешите (ФОТО)

Во продолжение погледнете го есенскиот накит, кој заслужува да се најде во вашата кутија.

Обетки
Дрво, пластика, метал, акрил – сите материјали доаѓаат предвид кога се зборува за обетките што ќе се носат оваа есен. Тоа ви дава неколку различни можности да експериментирате со стиловите, па сигурно следните месеци нема да ги тргнете обетките од ушите.

Препорака се долгите висечки обетки и различните геометриските облици. Златната посебно се истакнува како доминантна боја, ама нема да згрешите и ако одберете пастелни или типично есенски нијанси. Покрај тоа, обликот на срце повторно се врати во мода, што ќе им одговара на сите роматични души.

Софија Вергара
Profimedia

Алки
Бисерите и месингот оваа есен би требало да се најдат на вашите раце. Неколку округли метални алки ќе бидат идеални за љубителите на минимализмот. Белите бисери исто така претставуваат варијанта која ќе оди со сè. Добра вест за љубителите на боите е дека можат да си поигруваат со различните облици и големини на бисерите.

Прочитајте и...  Маргот Роби е една од најубавите актерки во Холивуд која никогаш не престанува да изненадува: Модни комбинации кои го оттргнаа вниманиете дури и од нејзиното прекрасно лице! (ФОТО)

Ѓердани
Ни оваа есен сигурно нема да згрешите ако носите едноставни златни ѓердани на вратот, кои имаат мали украси, како на пример бисерчиња. Меѓутоа, тренд кој ќе заземе посебно место во текот на тмурните денови се ланчињата што се носат на грбот.

Instagram

Прстени
И во однос на прстените предвид доаѓаат различни материјали, како сребро, злато, полускапоцени или скапоцени камења во различни бои, форми и големини.

Před jakoukoliv sportovní aktivitou je  vhodné sundat všechny šperky.

Profimedia

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат