Ерупција на еден од најактивните јапонски вулкани (ВИДЕО)

Еден од најактивните јапонски вулкани Сакурајима, еруптирал, и над кратерот се подигнал облак од пепел најмалку од 1.000 метри, јавува „Би-Би-Си“.

Според токискиот VAAC, облакот од пепел над вулканот достигнува висина од 4.000 метри, односно 2.880 метри над кратерот, јавува The Watchers.

Прочитајте и...  Грција: Започна тестирање за антитела на вработените во болниците

Прочитај повеќе

До четврток ќе се донесе одлука за евентуално враќање на рестриктивните мерки

Слободен печат

Градоначалникот на Чаир позитивен на Ковид 19

Слободен печат

На протестите во Њујорк ограбени елитни дуќани, украдени „Ролекси” во вредност од 2.3 милиони долари (ВИДЕО)

МИА Агенција

Филипче: Огромен број контакти од вкупно дијагностицираните се во рамки на десет семејства

Слободен печат

Песков: Русија ќе побара повеќе детали за поканата од Трамп за проширен самит на Г7

Слободен печат

Полицаец од пограничната полиција позитивен на коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Борел против враќање на Русија во Г7

Слободен печат

Лајчак: Поддршка од 27 земји-членки на ЕУ за продолжување на дијалогот Белград-Приштина

Слободен печат

Нови правила на плажите во Грција

Слободен печат

„Рено“ ќе добие државен заем во висина од 5 милијарди евра

Слободен печат

Грција: Започна тестирање за антитела на вработените во болниците

Слободен печат

На 18 јуни ќе биде соопштена пресудата за „Рекет“

Слободен печат