Ериксен ја продолжува кариерата во Бундеслигата!?

Претходно Данецот се шпекулираше со трансфер во еден од најсилните клубови во Европа, Реал Мадрид.

27-годишниот дански фудбалер е отворен за можноста за трансфер во бундеслигашкиот гигант.

За играчот од средниот ред се заинтересирани и Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Ериксен има 11 натпревари за тимот од Лондон оваа сезона, со еден гол и една асистенција на сите турнири.

Неговиот договор со „петлите” од Лондон е до 30 јуни 2020 година.

Прочитајте и...  Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Прочитај повеќе

Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Слободен печат

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопруга на српски репрезентативец кој игра во САД шокира со коментарите: Полицијата треба да ве тепа повеќе

Слободен печат

Еве зашто беше најдобар: Како Роналдо ги понижуваше елитните дефанзивци (ВИДЕО)

Слободен печат

Луди мерки во Англија: Фудбалерите во дресови на терен директно од своите автомобили

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тајсон го преплашил на смрт и Трамп, му упаднал во канцеларијата

Слободен печат

Војната во макбаскетот продолжува: МЗТ Скопје си ги бара парите од КФСМ назад, во спротивно следи тужба

Слободен печат

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат