Ердоган до Трамп: Ако го победиме тероризмот, ќе бидат спасени повеќе животи – Слободен печат
ВестиПланета

Ердоган до Трамп: Ако го победиме тероризмот, ќе бидат спасени повеќе животи

Трамп претходно на Твитер напиша: Имаме убави вести од Турција, ќе бидат спасени милиони животи

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган во одговор до американскиот претседател Доналд Трамп рече дека ќе бидат спасени уште повеќе животи кога ќе се победи тероризмот, јави агенцијата Анадолија.

– Господине претседателе, ќе бидат спасени повеќе животи кога ќе го победиме тероризмот, најголемиот непријател на човештвото. Сигурен сум дека нашите заеднички напори ќе придонесат кон мирот и стабилноста во нашиот регион- напиша Ердоган на Твитер, додавајќи дека напорите кои ги преземаат САД и Турција ќе придонесат за мирот во регионот.

Како што потсетува Анадолија, Трамп претходно на Твитер напиша: „Имаме убави вести од Турција, ќе бидат спасени милиони животи”.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close