Епстајн од затворот нарачувал женски гаќички! – Слободен печат
ВестиПланета

Епстајн од затворот нарачувал женски гаќички!

Сè укажува на тоа дека тој во затворот имал посебен третман и дури и дека уживал додека бил таму.

Порталот Мајами Хералд дошол до записи на кои е забележано што сè Џефри Епстајн (66) купувал додека 13 месеци поминал во затворот на Флорида.

Според записникот, Епстајн од 30 јуни 2008 до 22 јули 2009 потрошил околу 2000 американски долари на 800 шолји кафе, седум шишиња шампон, 22 пасти за заби и стотина чоколади.

Извештајот на шерифот на округот Палм Бич открил дека педофилот купил два пара мали женски гаќи со големина 5 додека бил во затвор.

Непознато е зошто Епстајн ги купил женските гаќички со оглед на тоа што биле премали за тој да ги облече. Уште поголема мистерија е како затворските службеници му допуштиле да купи женска долна облека, со оглед на обвиненијата поради кои бил во затвор.

Според записите, на Епстајн му било допуштено да ја напушти ќелијата и да патува со автомобил каде што ќе посака.

Сè укажува на тоа дека тој во затворот имал посебен третман и дури и дека уживал додека бил таму.

Главниот државен обвинител побарал оставка од надзорникот на сојузниот затвор поради, како што рекол „сериозни неправилности“ во затворот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close