ЕП: Невиден спектакл во градот каде што ќе дебитира Македонија! (ВИДЕО)

Во меѓувреме најдобрите македонски одбојкари се наоѓаат во завршната фаза од подготовките пред настапот на дебитантското Европско првенство 2019.

Освен тренинзите, формата започна да се темпира и преку контролните средби, после Романија, следуваат тестови со Шведска во Скопје.

Да потсетиме, континенталниот собир годинава ќе се одржи во четири земји (13-29 септември), а нашите одбојкари предводени од Матијашевиќ ќе играат во Љубљана.

Се наоѓаат „црвено-жолтите“ во групата Ц со Финска, Русија, Словенија, Турција и Финска. Првиот дуел го имаат на 12 септември против Финците од 17.30 часот. Првопласираните четири селекции одат во осминафиналето.

Во Љубљана беше одржан еден невиден одбојкарски спектакл, тамошната федерација дојде до одлична идеја како да ги привлече фановите со еден извонреден настан. Вообичаено гледаме одбојка на паркет, на плажа, а еве сега и на вода…

Прочитајте и...  Тодоров: Зашто да не победиме во Естонија

На реката Љубљаница настапуваа поранешни европски ѕвезди, како амбасадори на ЕП. Резултатот секако не беше во прв план, важно е со атрактивни потези да се одушеви публиката.

Прочитај повеќе

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат

Проблеми за Ливерпул, без Хендерсон на реваншот со Атлетико!?

Слободен печат

Ѓоковиќ расположен пред Дубаи, Иванишевиќ подготвува „одмазда“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

17 − 2 =

Прочитај повеќе

Роналдо в сабота ќе го игра 1.000 натпревар во кариерата! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија со 10 натпреварувачи на „Мавровскиот меморијал“

Слободен печат

Арсенал нема пораз во 2020, а најголемото изненадување доаѓа од Италија

Слободен печат

Млад навивач на Јунајтед му пиша на Клоп да престане да победува! (ФОТО)

Слободен печат

Комедија на мечот Хетафе – Ајакс! (ВИДЕО)

Слободен печат

Абидал: Проблем со Меси? Една важна работа научив овие денови!

Слободен печат