ЕП 2020: Обложувалниците не им веруваат на ракометарите! (ФОТО) - Слободен печат

ЕП 2020: Обложувалниците не им веруваат на ракометарите! (ФОТО)

Во текот на вчерашниот ден во Виена се одржа извлекувањето каде што Македонија се најде во групата Б.

Според првите прогнози нашата селекција се најде во добра група, противници со кои може да се игра и шансите ќе постојат за пласман во следната фаза.

Принтскрин/williamhill.com

Има уште многу време до почетокот на континенталниот собир, но светските обложувалници веќе го најавуваат победникот на ЕУРО. Според „Вилијам Хил“ најголеми шанси за титулата има Данска, второпласирана би требало да биде Франција, а трета Шведска.

Како што е веќе познато 12 селекции, треба да се најдат во главната фаза, но таму не ја гледаат и македонската репрезентација која според „Вилијам Хил“ е рангирана на 13 место.

Распоред на натпревари:

10.01.2020 Македонија – Украина
12.01.2020 Чешка – Македонија
14.01.2020 Австрија – Македонија

Прочитај повеќе

Победничко деби на Кике Сетиен на клупата на Барса (ВИДЕО)

Слободен печат

Роналдо и донесе триумф на „старата дама“ над Парма (ВИДЕО)

Слободен печат

Животниот пат на Конор Мекгрегор: Од водоинсталатер до мултимионер и планетарна ѕвезда

Слободен печат

Федерер си игра криенка со својот тим во Мелбурн (ВИДЕО)

Слободен печат

Петти гол за Пандев сезонава, недоволен за триумф над Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

Скандинавското дерби и припадна на Норвешка

Слободен печат

Остави Коментар

3 + seven =

Прочитај повеќе

Ливерпул маршира кон титулата, падна и Јунајтед

Слободен печат

Ова е фер плеј: Намерно промаши празен гол откако виде повреден противник (ВИДЕО)

Слободен печат

Шаповалов не сака да ризикува: Доколку има чад, нема да играм во Мелбурн

Слободен печат

Ѓоковиќ на еден ден пред стартот на Австралија Опен остана без важен член од тимот

Слободен печат

Кикс на Интер, Милан со пресврт до бодовите (ВИДЕО)

Слободен печат

Хабиб нема да се бори со Мекгрегор за помалку од 100 милиони долари

Слободен печат