Ентрериос е новиот тренер на Кире Лазаров во Нант - Слободен печат

Ентрериос е новиот тренер на Кире Лазаров во Нант

Алберто Ентрериос е новиот тренер на Нант за кого настапува капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров. Досегашниот тренер Тиери Анти си замина од францускиот прволигаш откако не успеа да обезбеди пласман во Лигата на шампионите.

Иако во игра беа неколку познати имиња, изборот на челниците на Нант падна нов предводник на тимот да биде токму Ентрериос кој во последните три години му беше помошник на Анти.

Прочитајте и...  Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Алберто Ентрериос во Нант пристигна како ракометар уште во 2012 година и играше се до пензионирањето во 2016 година. Потоа веднаш доби ангажман, да му биде помошник на Анти.

Прочитај повеќе

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 5 =

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат