ЕНРИКЕ ДОБИ БРАТ: Хулио Иглесијас официјално има девет деца – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

ЕНРИКЕ ДОБИ БРАТ: Хулио Иглесијас официјално има девет деца

Пејачот има право на жалба по оваа пресуда.

Шпанскиот суд донесе пресуда во која се утврдува дека 43-годишниот Хавиер Санчез Санто е биолошки син на пејачот Хулио Иглесијас, односно полубрат на Енрике.

Цели 30 години Хулио одбивал ДНК-тестирање за утврдување на татковството. Хавиер е роден 1976 година, а мајка му е португалската танчерка Марија Едита Сантос. Пејачот има право на жалба по оваа пресуда.

Хулио има три деца од бракот со Изабел Прејслер, која е мајка на популарниот Енрике, а со сегашната сопруга Миранда има пет деца. Со ова, Хавиер е негово најстаро биолошко дете.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close